Ostrov La Digue je tretím najväčším ostrovom Seychel s rozlohou približne 10 km² a s 2000 obyvateľmi. Na ostrove nie je žiadne letisko, takže sa sem môžete dostať katamaránom z ostrova Praslin, ktorý je vzdialený asi 5 kilometrov (asi 30min. pri plavbe loďou). Charakteristickým znakom ostrova sú veľké žulové balvany, ktoré zvetrali do skutočne pozoruhodných a bizarných tvarov.

Pokiaľ idete len na jednodňový výlet, určite zamierte rovno na pláž Anse Source d'Argent. Anse Source d'Argent je neskutočne krásna pláž, s nádhernými scenériami. Táto pláž patrí medzi top 10 najkrajších pláží sveta. Nachádza sa v priestoroch Union Estate, vstup je 100 SCR na celý deň. Otvorené je od 8.00-17.00. Z prístavu sa sem môžete dostať peši asi za 30 minút, na bicykli do 10 minút. Alebo sa môžete nechať odviezť na volskom záprahu. Pekné video z pláže Anse Source d'Argent si môžete pozrieť tu.

Pláž Anse Source d'Argent - ostrov La DigueNádherná pláž Anse Source d'Argent sa nachádza na ostrove La Digue. Je považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete.

Na ostrove nájdete tiež výbeh korytnačiek obrovských, vanilkovú plantáž, kokosovú plantáž ako aj továreň na spracovanie kokosov. Môžete si sami skúsiť otvoriť vlastný kokos. V miestach, kde končia plantáže a začína pláž je priamo na piesku výborná reštaurácia Lanbousir. Napriek tomu, že je tam jediná, ceny sú pomerne dobré a jedlo výborné a dá sa tam platiť aj kartou. Robia tu všelijaké creolské špeciality (fish, chicken creole), odporúčame ochutnať aj palacinku - mix banán, kokos s karamelom.

Fish curry a chicken curryFish curry a chicken curry v plážovej reštaurácii Lambousir.

Ak ste na ostrove dlhšie, určite si požičajte bicykle a obíďte celý ostrov. Cena sa pohybuje od 75-100 SCR na deň v závislosti od toho, či ich máte k dispozícii tam kde bývate, alebo si ich beriete z požičovne. Smerom na sever sa vydajte okolo pláži Anse Severe, Anse Patates, Anse Banane..až na koniec cesty. Pláže na východnej strane ostrova sú síce nevhodné na kúpanie kvôli veľkým vlnám, ale je to krásna romantická vychádzka. Cestou neďaleko stánku s čerstvými ovocnými šťavami môžete stretnúť korytnačku obrovskú, ktorá tam žije na voľno.

Korytnačka obrovská na ceste, východné pobrežie La DigueKorytnačka obrovská na ceste, východné pobrežie La Digue

Na juhu sa nachádza úžasná pláž Grand Anse. Pofoťte sa a pokračujte ďalej na Petite Anse. Treba tam však nechať bicykle, ktoré si zamknite o seba, alebo si zapamätajte, kde ste ich nechali - všetky sú si dosť podobné. Hneď na začiatku pláže Petite Anse začína nenápadný chodník, ktorý vedie cez lúku a prales k ďalšej pláži Anse Cocos. Je to ľahká turistika, ale radšej nechoďte v šľapkách. Na konci Anse Cocos je pekná lagúna, v ktorej sa dá okúpať aj pokiaľ je obdobie veľkých vĺn.

Petite AnsePohľad na pláž Petite Anse, ktorá sa nachádza neďaleko pláže Grand Anse. Pláž je prístupná len pešo.

Cestovné kancelárie a spoločnosti ponúkajú rôzne výlety k okolitým ostrovom s možnosťou šnorchlovania. Na výber sú poldenné alebo celodenné spojené s barbecue na palube lode. Odporúčame ísť určite aspoň na poldenné šnorchlovanie k ostrovom Cocos Island, Sister's Island a Felicité. Sú to koralové ostrovy kúsok od La Digue s úžasným podmorským svetom. Máte možnosť tam uvidieť aj morské korytnačky. Menšie spoločnosti majú sprievodcu, ktorý vám ich vytiahne na hladinu, ak ich neviete nájsť sami. Je to úžasný zážitok. Cena za pol dňa je 50 Eur, za celý deň aj s barbecue 100-115 Eur.

Podmorský svet na La DiguePotápanie v okolí ostrova La Digue skutočne stojí za to. Kúsok od ostrova sú koralové ostrovčeky s úžasným podmorským svetom. Ak máte radi fotenie a potápanie, tak si určite prídete na svoje.

Výborná reštaurácia na hlavnej ulici La Digue neďaleko prístavu je Chez Marston. Je tam milá obsluha, pestrý výber jedál a relatívne dobré ceny. Veľmi dobrý zážitok je požičať si kajak, ísť prebádať okolie a vidieť tak pobrežie z inej perspektívy. Túto možnosť máte napríklad v cene ubytovania vo Ville Creole. Za 10 až 15 minút sa dostanete opäť na Anse Source d´Argent (bez poplatku za vstup), kde sa môžete okúpať a opäť pokochať nádhernou prírodou. Aj z kajaku dokonca môžete vidieť morské korytnačky.

Nenavštíviť ostrov La Digue počas dovolenky na Seychelských ostrovov by bol hriech. Veď posúďte sami.

Fotografie z ostrova La Digue

Video