India

História Indie siaha už do roku 5000 pred K. Preto dovolenka v tejto krajine umožňuje človeku získať aj veľa nových zážitkov pri návšteve rôznych pamiatok, ktoré vznikli v ďalekej minulosti. Zaujímavých miest je tu veľa. Očarujúca príroda veľhôr na severe Indie ponúka nenahraditeľný pohľad na zasnežené Himaláje, najväčšie pohorie sveta.

Pri ceste do Indie sa ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Indie musí byť cestovný pas platný minimálne šesť mesiacov od dátumu opustenia krajiny.

Na skok do Indie,ujo s rikšou

Severná India mala byť vyvrcholením nášho cykloputovania Áziou. No to, že sme v Pakistane strávili namiesto pôvodne plánovaných dvoch týždňov dva mesiace, nám spravilo škrt cez (časový) rozpočet. Dátum na letenke z Kalkaty do barmského Rangúnu neúprosne skrátil náš indický časopriestor na jeden týždeň, trasa Amritsar - Kalkata.

Mumbai je hlavným mestom indického štátu Maháraštra a najväčším prístavom západného pobrežia Indie. S počtom 13,3 milióna obyvateľov je šiestym najľudnatejším mestom sveta. Mumbai je známy viac pod svojím koloniálnym názvom Bombaj.

Ágra - muž šúpe zeleninu - India

Ágra je starobylé mesto na brehu rieky Jamuny v severnej časti indického štátu Uttarpradéš. Spomína sa už v staroindickom epose Mahábhárata. V minulosti bola hlavným mestom slávnej Mughalskej ríše. Dovolenka v Ágre patrí medzi silné zážitky. Najvhodnejšie počasie na návštevu miesta je od októbra do marca.