Červené more, miestne koralové útesy a vraky potopených lodí každým rokom lákajú tisíce potápačov z celého sveta a to nielen tých, ktorí majú s potápaním bohaté skúsenosti. Vďaka veľkému množstvu potápačských centier sa s nádherným podmorským svetom môžu zoznámiť aj úplní začiatočníci.

Na juh od Hurghady sa nachádza oblasť Soma Bay s nádhernými neporušenými koralovými útesmi. Hotely Intercontinental Soma Bay a Sheraton Soma Bay splnia nároky i tých najnáročnejších klientov.

Pobrežie na juhu uzatvára prístav Safaga, ktorý je východiskovým bodom pre konvoj smerujúci do Luxoru. Nachádza sa tu niekoľko hotelov. Oblasť je známa svojimi nádhernými neporušenými koralovými útesmi.

Daidalov útes, Červené More, EgyptDaidalov útes, Červené More, Egypt - "Garden scene, Daedalus Reef, Red Sea, Egypt" by Derek Keats from Johannesburg, South Africa. Licensed under CC BY 2.0 via Wikimedia Commons

Koralové útesy sú pastvou pre oči. Potápanie v Červenom mori je zážitok na celý život. A čo potápanie medzi koralovými útesmi priamo v jednom z národných parkov Ras Mohamed? Stačí len zbaliť plavky a vydať sa na dobrodružnú cestu na juh Sinajského polostrova - priamo do Sharm El Sheikhu.