Letovisko Makadi Bay ponúka nádherné pláže, zelené záhrady, komfortné hotely a príjemnú klímu. Od Hurghady je Makadi Bay vzdialený 30 km. Celé Makadi Bay tvorí komplex niekoľkých hotelov, ktorý je doplnený o malé centrum.

Vďaka koralovým útesom, ktoré sa skrývajú pod hladinou krásneho mora, je táto oblasť vhodná a aj veľmi obľúbená pre potápanie a šnorchlovanie.

Oblasť Makadi Bay, ktorá rovnako ako El Gouna patrí k vyhľadávaným miestam pre svoju čistotu, architektonickú jednotnosť a nadštandardne poskytované služby sa nachádza asi 30 km južne od Hurghady. Mená hotelov ako Solymar Club Makadi, Makadi Beach, Club Azur, Makadi Spa Resort, Le Meridien atď sú samy o sebe zárukou príjemne strávenej dovolenky v luxusnom prostredí. Makadi má svoje malé centrum s obchodíkmi a bankou, po ktorom jazdí malinký vláčik (atrakcie pekná pre deti). Do starej časti mesta Hurghada jazdia kyvadlovej autobusy zo všetkých hotelov.

Pohľad z hotelového rezortu na Makadi Bay, EgyptPohľad z hotelového rezortu na Makadi Bay, Egypt - "Makadi Bay, Egypt" by Giacomo1970. Licensed under CC BY-SA 3.0 de via Wikimedia Commons