Primorsko je rušné letovisko ležiace v južnej časti Bulharska asi 52 kilometrov ďaleko od mesta Burgas. Keďže zatiaľ stále Primorsko neobjavili cestovatelia zo západnej Európy, ceny sa tu držia pomerne nízko a dobrý obed alebo zábavu na pláži si tu môžete dopriať oveľa lacnejšie ako v obľúbených letoviskách ako sú Zlaté Piesky, Slnečné pobrežie a Albena. Väčšinu návštevníkov Primorska tvoria Bulhari z vnútrozemia a tiež nemalé zástupy slovenských turistov. Tým sa tunajšie turistický ruch úplne prispôsobuje a tak jedálne lístky v slovenčine, alebo češtine nájdete takmer v každej reštaurácii aj stánku s rýchlym občerstvením. Primorsko je tak ideálnym miestom na strávenie dovolenky, pre všetkých cestovateľov bez znalosti akéhokoľvek iného jazyka než je Slovenčina, alebo Čeština.

Primorsko sa v posledných rokoch snaží ťažiť zo záujmu cestovateľov o Bulharsko a tak tu rovnako ako v iných častiach krajiny neustále vyrastajú nové hotelové komplexy. Ponuka ubytovania je v Primorsku široká a tak záleží len na Vás, či zvolíte moderný hotel pri pláži alebo menší rodinný penzión s pohodovou atmosférou. Samotné mestečko Primorsko leží na malom polostrove, od ktorého vedú na juh i na sever rozsiahle pláže s jemným pieskom. Počas odlivu sú tunajšie morské vody veľa plytké a tak dovolenku v Primorsku obľubujú cestovatelia s menšími deťmi, ktoré tu môžu bez obáv vyvádzať vo vode blízko pobrežia. 

Čím ďalej sa na oboch plážach vzdialite od centra mesta, tým sú pokojnejšie a i koncentrácia ľudí značne slabne. Severná aj južná pláž ponúka služby na dobrej úrovni. Nájdete tu malé plážové bary a reštaurácie, rovnako ako strediská vodných športov. Skúsiť si tu môžete všetky obvyklé vodné aktivity vrátane jazdy na banáne a prechádzke na šlapadlách. Ak budete chcieť skúsiť niečo viac adrenalínového, vydajte sa do malého letiska Primorsko, kde sídli tunajší parašutistický klub Skydive Bulgaria. Po krátkej inštruktáži sa tak môžete vydať do oblakov a oblasť Primorska si prezrieť počas zoskoku padákom.

Mestečko Primorsko sa rozkladá na úzkom polostrove obmývané vodami Čierneho mora. Nájdete tu množstvo obchodíkov so suvenírmi, veľa reštaurácií, barov, kaviarní a malých obchodíkov so základnými potravinami. Hlavné mestská trieda vedie z hlavného námestia a nesie meno Čierno More. Na tejto ulici nájdete tie najlepšie obchody a reštaurácie. Reštaurácie v Primorsku ponúkajú nielen tradičnú Bulharskou kuchyňu, ale aj exotické jedlá a variácie na taliansku a ázijskú kuchyňu. Reštaurácia Kavak na ulici Čierno More ponúka ako svoju špecialitu rezne. Aj keď si hovoríte, že rezeň poznáte a nie je na ňom čo nového objavovať, vedzte, že rezne sú tu robené zo žraločieho mäsa. Aj neďaleká reštaurácia Čajka má slušný výber jedál a je dobrou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú vyšší štandard stravovania.