Bulharsko

Pri ceste do Bulharska sa Vám ako cestovný doklad postačí občiansky preukaz alebo cestovný pas. Ak v Bulharsku neplánujete pobyt dlhší ako 90 dní, vízová povinnosť sa na vás nevzťahuje. 

Slnečné pobrežie je najväčšie hotelové letovisko v Bulharsku. Leží asi 30 km severne od Burgasu. Je to ideálne miesto pre strávenie rodinnej dovolenky, kde si prídu všetci na svoje. Nádherná osem kilometrov dlhá a dvesto metrov široká pláž s postupným zostupom do mora, dobré klimatické podmienky a blízkosť historického Nesebaru robia zo Slnečného pobrežia najvyhľadávanejšie miesto bulharského Čiernomoria.

Medzi najznámejšie bulharské letoviská patria nepochybne Zlaté piesky so svojou štvorkilometrovou plážou. Letovisko, ležiace 17 km od Varny, ponúka svoju náruč nielen milovníkom pokojnej prírody, ale aj jedincom, ktorí preferujúci zábavu a pestrý spoločenský život. Transfer z letiska vo Varne trvá cca 35 min.

Albena je najluxusnejšie bulharské letovisko, ideláne na strávenie letnej dovolenky. Nájdete ho asi 30 kilometrov severne od mesta Varna. Prímorské stredisko Albena bolo slávnostne otvorené v roku 1969 ako umelo vytvorené mestečko s luxusnými hotelmi. Rad týchto hotelov leží na miestnej úchvatnej piesočnej pláži, ktorá je dlhá takmer 5 kilometrov a široká 150 metrov.

Kiten je príjemné pokojné mestečko, kde môžete zažiť pohodovú dovolenku a oddýchnuť si od veľkomestského ruchu i masovej turistiky. Na svoje si tu prídu nielen rodiny s deťmi, ale aj rybári, potápači alebo jachtári. V mestečku nájdete bohatú ponuku tradičných bulharských reštaurácií, kaviarní, desiatky malých obchodíkov, ale i jachtársky klub a diskotéky. Na plážach je široká ponuka najrôznejších atrakcií a vodných športov. V Kitene nechýbajú ani tenisové kurty, internetové kaviarne, pošta, lekáreň, bankomaty a ďalšie služby.

Predstavte si nádherné pobrežie, ktoré lemujú piesočnaté pláže, všade okolo sa rozlieha len šumenie mora a spev vtákov a vy si užívate ničím nerušený odpočinok. Túžite premeniť túto predstavu na skutočnosť? Potom dovolenka v malebnom bulharskom letovisku Kranevo je práve pre Vás!

Lozenec je zo všetkých bulharských letovísk najmenší a najpokojnejší. Lozenec je trochu väčšia dedinka, ktorá ponúka predovštkým kúpanie v mori a je výborným miestom najmä pre tých, čo si chcú počas dovolenky užiť predovšetkým slničko a kľud. Nachádzajú sa tu dve pláže, menšia východná a o niečo väčšia pláž západná. Svojou veľkosťou sa obe pláže ani zďaleka nepribližujú plážam v Primorsku alebo Kitene.

Bulharský Nesebar (či Nesebr) je tak úchvatným mestečkom, že tí, ktorí si nezabezpečia dovolenku priamo v ňom, sem jazdia na pravidelné zájazdy. Celá časť starého "Mesta umelcov" je chráneným kultúrnym dedičstvom UNESCO. Ideálne podmienky pre kúpanie sú nedaľeko - v tzv. Novom Nesebare.

Letovisko Pomorie je vzdialené asi 18 km od Nesebaru a 20 od Burgasu. V súčasnosti ide skôr o pokojnejšie stredisko, ktoré však poskytuje dostatočné možnosti zábavy pre všetky typy dovoleniek. V meste sú okrem iného aj známe liečivé, bahenné kúpele, nachádzajúce sa na krásnom skalnatom polostrove neďaleko jazera Pomorie.

Sozopol Vám ponúka romantickú dovolenku. Je tu množstvo romantickej atmosféry nielen pre zamilované páry. Kto by nechcel stráviť aspoň jeden večer v malebnej krčmičke na útese? Pod Vami špliechajú vlny a ten prekrásny výhľad... Každý si v Sozopole príde na svoje.