Ostrov Hvar, nazývaný ako kráľovná chorvátskych dalmátskych ostrovov je jedným z najväčších dalmátskych ostrovov s dĺžkou 68 km a celkovou rozlohou 300 km².

Táto vychytená dovolenková destinácia zažíva svoju slávu už od antických čias, vďaka svojej strategickej a navigačnej polohe, historickým periódam, kultúram, ktoré sa tu stretávali a v nedposlednom rade prekrásnej prírode.

Vďaka svojmu podnebiu, teplým zimám a príjemným letám ho navštevuje veľké množstvo návštevníkov, cestovateľov, ba dokonca i vedcov, ktorí sú očarení prírodou Hvaru, jeho tradíciami a architektúrou a samozrejme i presláveným nočným životom.

Hlavným mestom ostrova, nachádzajúcim sa v jeho severozápadnej časti, je mesto Hvar kozmopolitné mesto s krásnym prístavom, ktorého pridanou hodnotou je prehliadka luxusných jácht i tradičných rybárskych lodiek. Taktiež sa tu nachádza množstvo architektonických skvostov, ktoré sa určite oplatí vidieť.

Hvar je známy aj ako dovolenková destinácia mnohých svetoznámych celebrít. Jeho bohaté kultúrne a historické dedičstvo, datujúce sa od prehistorickej doby, mentalita miestnych, malebné prístavy, nádherné pláže, neopakovateľný nočný život, kvalitné ubytovanie a jedinečná gastronómia a výhľady na Jadran, ktoré sa vám vryjú do pamäte... toto je Hvar.