Šibenik - Chorvátsko, dovolenka - kostolík

Obľúbená a vyhľadávaná destinácia Šibenik sa nachádza v Severnej Dalmácii, neďaleko od miesta, kde rieka Krka ústi do mora a vytvára prekrásny Národný park Krka. Mesto a prístav Šibenik s počtom obyvateľov okolo 41 tisíc je významným centrom cestovného ruchu.

Svojim návštevníkom ponúka okrem rozsiahlej maríny aj množstvo krásnych historických pamiatok. Azda najtypickejšou stavbou pre túto dovolenkovú destináciu je Šibenická katedrála sv. Jakuba (Sveti Jakov), ktorá bola v roku 2000 zapísaná do zoznalmu svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO.

Váš itinerár by nemal opomenúť ani pevnosť sv. Michala (tvrdjava sv. Mihovila). Pevnosť bola pôvodne známa ako pevnosť sv. Anny (tvrdjava sv. Ana). Týči sa na kopci nad mestom, v mieste bývalej Krešimirovej rezidencie. Privedú vás k nej  staré a histórioudýchajúce uličky popri miestnom cintoríne, kde stráž držia hravé šibenické mačky. Tí ktorí radi zachytávajú pekné miesta a momenty prostredníctvom fotoaparátu si tu prídu na svoje. Príjemný výstup je korunovaný prekrásnym výhľadom na more, najmä pri západe slnka. Ak sa otočíte, uzriete nemenej pôvabný výhľad na samotný Šibenik.

Šibenik svojim návštevníkom poskytuje aj pestré možnosti strávenia aktívnej dovolenky - jachting, potápanie, plážový volejbal a mnohé iné športy. Prijemný relax vám dožičí pekné mestské kúpalisko Jadrija a kultúrne sa vyžijete na početných letných festivaloch, koncertoch a stradičných slávnostiach.

Šibenik je príjemné a tajomné miesto, ktoré vo vás zanechá veľmi príjemný pocit. Či už sa sem vyberiete stráviť dovolenku, alebo to bude iba výlet, či jedna z mnohých zastávok na ceste Dalmáciou, dozaista si Šibenik zapamätáte...