Obľúbená a čarovná dovolenková destinácia Omiš sa nachádza medzi mestom a prístavom Split a známou Makarskou riviérou, oproti ostrovu Brač. Samotné mesto Omiš, s približne 6 tisíc obyvateľmi, sa podobne ako toto obľubené letovisko nachádza pri ústí rieky Cetina do mora, ktorá práve tu vytvára Omišskú roklinu (Omiška probojnica).

Omiš je významné stredisko cestovného ruchu a obľubená dovolenková destinácia, podobne ako Omišská riviéra rozpreserajúca sa juhováchodne od mesta Omiš. Tvoria ju Ruskamen, Lokva Rogoznica, Mimice, Pisak a mnohé menšie dedinky.

Omiš je známy predovšetkým ako východiskový bod do kaňonu rieky Cetina a dovolenkárov očaril nepochybne aj vďaka svojej rozsiahlej piesočnej pláži. Okrem nej však Omiš ponúka možnosť návštevy mnohých historických pamiatok, predovšetkým sakrálneho charakteru. Najstaršou pamiatkou v meste Omiš je kostol sv. Petra (Petrova crkva), ktorý je typickým predstaviteľom ranej románskej stavby s byzantskými rysmi. Kostolík, ktorý nájdete na pravom prehu Cetiny vznikol okolo roku 1000 n.l..

Počas dovolenky v Omiši sa vám naskytá viacero možností relaxu pri mori. Priamo pri ústí rieky Cetiny do mora sa nachádza vyše 1 km dlhá, rozľahlá pláž s jemným pieskom, ktorý je nánosovým materiálom z Cetiny. Výhodou, ktorú oceníte najmä počas dovolenky s deťmi je pomaly sa zvažujúca pláž. Treba však podotknúť, že práve vzhľadom na priame ústie horskej rieky je o ničo nižšia teplota vody.

Okrem širokej ponuky hotelového ubytovania ponúka Omiš kvalitné zázemie aj pre menej náročných dovolenkárov v miestnych kempingoch. Podobne ako i v iných chorváskych letoviskách i tu je najobľubenejším druhom ubytovanie na súkromí. Apartmány tu nájdete naozaj na každom kroku a taktiež za veĺmi prijateľné ceny. Ponuka apartmánov je široká nielen v samotnom meste Omiš, ale i v jeho širšom okolí. Iste si nájdete ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim požiadavkam a dovolenka v Omiši vám učaruje.

Príjemné i menšie pláže nájdete aj smerom na juhovýchod, na takzvanej Omišskej rivére s malými dedinkami pod vysokými svahmi. Práve vďaka miestnemu reliéfu - vysokými horami "rastúcimi" priamo z mora má destinácia Omiš neopakovateľnú atmosféru, ktorú ideálne dotvára pohostinnosť miestnych i početné kultúrne podujatia.