Ostrov Brač sa nachádza oproti mestu Split a Omiš a oblasti Makarská riviéra. Je tretím najväčším ostrovom v jadranskom súostroví. Na Brač sa dostanete veľmi jednoducho zo Splitu trajektom Split-Supetar približne za 50 minút. Vo vnútrozemí ostrova je mezinárodné letisko využívané hlavne počas sezóny, najmä pre charterové lety.

Na ostrove žije približne 13 000 obyvateľov. Najväčšie sídlo Supetar má okolo 3500 obyvateľov. Najznámejšie letoviská na ostrove sú: Supetar, Bol, Sutivan, Milna, Splitska, Postira, Pučišća, Povlja.

Brač patrí medzi turisticky najrozvinutejšie oblasti Chorvátska s množstvom architektonických pamiatok. Určite sa oplatí navštíviť skalný kláštor Blaca, kyklopské stavby, opevnené sídliska (gradiny) a starobylé kostolíky, ktorých je na ostrove jedenásť a je z nich nádherný výhľad. Rovnako sa výhľadom pokocháte na najvyššom bode Braču - Vidova gora (780m), odkiaľ štartujú svoje lety milovníci paraglidingu a letu na rogale.

Na Brači sa vraj nachádza najkrajšia pláž na Jadrane "Zlatni rat". Leží pri mestečku Bol, ktoré je obľúbenou lokalitou surfistov a všetkých milovníkov vodných športov. Okrem skalnatých, okrúhliakových, štrkových pláži tu nájdete aj pieskové pláže. Jendou z nich je pláž Uvala Lovrečina, ktorá sa nachádza 5 km od malého mestečka Postira.

Na Makarsku riviéru sa z Braču dostanete trajektom z malého rybárskeho mestečka Sumartin, ktorý leži asi 4 kilometre od mestečka Selce, kde pôsobil Martin Kukučín. Sumartin sa vyznačuje skôr pokojnejšou atmosférou. Sú tu nádherné zátoky na kúpanie a nádherná panoráma na lokalitu Makarská riviéra. Dovolenku na Brači si naozaj užijú všetci - milovníci športu, historických pamiatok, prírody, dospelí aj deti.