Máte za sebou tradičné európske letoviská a radi by ste objavili niečo nové? Potom pre Vás bude Turecko tým pravým cieľom pre tohtoročnú dovolenku.

Turecko je krajinou, ktorá ponúka mnoho možností na strávenie dovolenky. Či už ste typ dobrodružný, chcete spoznávať krajinu podľa svojej chuti, alebo máte radi hotelové rezorty a radi si vychutnávate oddych pri mori. Ak sa rozhodnete pre kúpanie máte na výber hneď z dvoch morí. Stredozemné a Egejské more, ktoré ponúkajú dostatok letovísk, z ktorých si vyberie naozaj každý. Medzi najobľúbenejšie Stredozemné letoviská patrí Antalya, ktorú si vyberiete, dávate ak prednosť hotelovým komplexom, dlhým piesočným plážam a množstvom športových využitie. Toto letovisko je tiež niekedy nazývané Turecká riviéra a v jeho okolí môžete vidieť značné množstvo antických pamiatok a aj tri národné parky. Zvyknúť si ale budete musieť na väčšiu vlhkosť a veľmi teplé more. Pri Egejskom mori je najvyhľadávanejšie miesto Kusadasi. Vlhkosť tu je oveľa menšia ako v Antalyi, ale pláže, ktoré sa postupne zvažujú mierne do mora, sú tu niekoľkonásobne kratšie.

Hlavným strediskom tzv. tureckej riviéry pri Stredozemnom mori je Antalya a veľkej obľube turistov sa teší i susedná Alanya, hlavné mesto Ankara, či centrum egejskej oblasti Izmir a bájny Istanbul. Dovolenka v Turecku je v súčasnosti veľmi obľúbená po celej Európe a turecké prímorské letoviská, čo do kvality, nezaostávajú za tými talianskymi, španielskym alebo chorvátskymi. Turecká vláda si je tejto skutočnosti vedomá, a preto prúdia investície do cestovného ruchu prakticky nepretržite. To sa prejavuje na stále rastúcich ubytovacích kapacitách. Výstavba hotelov a penziónov je na vzostupe a rozhodne ešte nedosiahla svoj strop. Ostatne, nie je dôvod, prečo by sa tak malo stať, keďže dovolenka v Turecku je stále tak "in".

Iste Vás osloví aj celková atmosféra, ktorá v tejto napoly európskej a napoly ázijskej krajine panuje, kam sa pozriete. Vôňa, farby aj priateľská povaha Turkov si Vás získajú hneď po prvej návšteve. Dovolenka v Turecku je neopakovateľný zážitok, ktorý by ste v inej krajine sotva našli.

Zaujímavé lokality v TURECKU

Alanya, Ankara, Antalya, Belek, Bodrum, Didyme, Edirne, Efez, Istabnul, Izmir, Kapadokia, Kemer, Kurdistan, Kusadasi, Lara, Okurcalar, Severný Cyprus, Side