Rogoznica je veľmi príjemné, priateľské miesto s malým prístavom pre osobnú dopravu a známym jachtárskym prístavom - marina Frapa Rogoznica, ktorú mnohí považujú za najkrajší prístav v Chorvátsku. 

Je to prístav vysokého štandardu so 400 kotviacimi miestami, centrálna časť mariny sa nachádza na umelom ostrove. Toto menšie letovisko leži pri zálive Luka Rogoznica, 25 kilometrov od Šibeniku. Neďaleko prístavu sa nachádza prírodný fenomén slané jazero „Zmajevo oko“, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Jazero vzniklo po skončení poslednej doby ľadovej, približne pred 10tisíc rokmi. Do 2.polovice 19.storočia sa toto mestečko nachádzalo na ostrove Kopara, dnes leži na polos trove. Ostrov je spojený s pevninou násypom. Ďalšími lákadlami, ktoré by vás mohli presvedčiť na návštevu tohoto mestečka sú určite veľmi dobré podmienky na vodné športy (jachting, windsurfing, potápanie, podmorský rybolov), letné športy (plávanie, tenis, squash, stolný tenis), a tiež bohaté kultúrne vyžitie (slávnosť Rybárska noc, ľudová slávnoť "Rogoznička fešta", rôzne zábavné programy, diskotéky). 

Z historických pamiatok odporúčame navštíviť kostol sv. Nikolu, kostol sv. Ivana Trogirskeho, župný kostol Požehnanej Panny Márie, a zvyšky opevnenia, ktoré boli postavené Francúzmi na vrchole mesta.

Rogoznica je známa svojimi plážami - kamennými, z jemného štrku a pozvolným vstupom do mora. Možností na kúpanie je viacero, buď na hlavnej pláži, v menších zátokách - Ložnice, Ražanj, alebo na priľahlých ostrovčekoch - Lukvenjak a Movar. Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Rogoznici, ubytovanie ľahko zoženiete v súkromných izbách, apartmánoch a v minikempoch.