Obľubené a vyhľadávané letovisko na chorvátskom pobreží, Crikvenica sa nachádza v blízkosti mesta Rijeka, vzdialenej len 37 km juhovýchodne od tohto jadranského prístavu. Názov mesta Crikvenica pochádza z chorvátskeho slova crkva, ktoré znamená kostol.

Poloha mesta Crikvenica vyniká svojím chráneným charakterom, nakoľko leží na úpätí Veľkej Kapely. Nejedná sa však len o vyhľadávanú dovolenkovú destináciu, ale aj o lokalitu známu početnými liečebnými ústavmi i kongresovým centrom.

Dovolenkujúcich, hľadajúcich oddych na pláži iste poteší hlavná, dostatočne dlhá mestská pláž, ´Gradska plaža´ i široké možnosti športovo relaxačného vyžitia. Nájdete tu výborné podmienky pre jachting, windsurfing, potápanie i mnohé suchozemské športy, bez ktorých si dovolenku nevieme snáď ani predstaviť.

V priebehu leta sa tu koná niekoľko závodov plachetníc (regata), rôzne športové stretnutia, či závody. Z najznámejších treba spomenúť závod v orientačnom potápaní na neďalekom jazere Tribalj, ktorý je započítavaný do majstrovstiev sveta. Športového ducha letoviska Crikvenica podčiarkuje aj Crikvenický medzinárodný plavecký maratón, ktorý sa každoročne koná dňa 15. augusta, v Sviatok Nanebovzatia Panny Márie. Trasa maratónu sa tiahne z Šila na ostrove Krk do Crikvenice a meria celkom 3800 metrov.

Zaujímavosťou a atrakciou Crikvenice, ktorá spestrí vaše dovolenkové dni na Jadrane je veľké crikvenické Akvárium, kde v 20-tich vodných nádržiach uvidíte nielen ryby a morské živočíchy z Jadranu, ale aj z tropických morí. Tento tip na výlet oceníte predovšetkým, ak plánujete dovolenku s deťmi.

Crikvenica je nepochybne zaujímavým a čarovným miestom na strávenie letnej dovolenky v Chorvátsku. Živé a usmiate letovisko s výbornými ubytovacími i reštauračnými službami vám doslova splní čo vám na očiach uvidí.