Ak túžite po dovolenke v malom chorvátskom mestečku, Selce by pre vás mohlo byť vhodným kandidátom. Nachádza sa v zátoke, ktorá sa mierne zvažuje do mora, asi 3 km juhovýchodne od letoviska Crikvenica.

Sú tu moderné, kamienkové plaže ocenené taktiež "Modrou vlajkou". Zo Selce až do Cirkevnice sa kľudne môžte poprechádzať po promenáde, kde natrafíte aj na bežcov, korčuliarov a cyklistov. Je to ideálne miesto na dovolenku pre rodiny s deťmi. Turistická tradícia trvá v mestečku Selce už 100 rokov. Nájdete tu aj historické pamiatky ako napríklad kostol sv. Kataríny a kostolík sv. Juraja. Ak ste vášnivý rybár môžte sa zúčastniť priateľskej rybárskej akcie "Ribolov sa gostima" alebo zájsť na Rybárske slávnosti - "Ribarske fešte". Okrem rozmanitých možností ubytovania je pre hostí k dispozícií aj množstvo reštaurácií, taverien, kaviarní, obchodíkov so suvenírmi a športových zariadení.

Pláž Poli mora a pláž pred hotelom Varaždin získali ocenenie "Modrá vlajka". Aby pláž získala toto medzinárodné ocenenie musí byť čistá, upravená, s dostatočným počtom toalet, odpadkových košov, kabíniek na prezliekanie. Musí tu byť zaistený prístup k pitnej vode, záchranna služba a tiež sa tu musí nachádzať informačná tabuľa. Kvalita vody musí byť sledovaná prevádzkarmi. V roku 2011 bolo ocenených "modrou vlajkou" 116 chorvátskych pláži.