Vo Fracnúzsku nájdeme mnohé turistické destinácie. Medzi tie najznámejšie dovolenkové strediská Francúzska určite patria Cannes, Giens, Marina Baie de Anges, Antibes a Roquebrune Cap Martin.

Cannes

Stredisko je známe vďaka filmovému festivalu. Patrí medzi najkrajšie a najdrahšie strediská Francúzskej riviéry. Sú tu krásne pláže a čisté azúrové more. Mesto je nazývané rozmaznanou primadonou Azúrového pobrežia. Historické jadro na hore Le Suquet je veľmi skromné, zato nová epocha mesta, ktorá odštartovala v druhej polovici 19.storočia, vtisla mestu jeho vznešenú a bohatú tvár. Vtedy sa totiž pôvodne rybársky prístav so 4.500 obyvateľmi začal meniť v moderné kúpele.

V meste sa začali stavať luxusné hotely, lemujúce promenádu La Croisette (obdoba anglickej promenády v Nice). Ubytovanie je tu finančne náročnejšie než v iných letoviskách, ale kvalita a rozsah služieb, atraktívna poloha miesta, príjemná klíma a čisté more so skutočne azúrovou farbou a upravenými plážami vyšším cenám rozhodne zodpovedajú

Giens

Polostrov Giens sa nachádza na najjužnejšom cípe Francúzskej riviéry. Ide o 6 km dlhý polostrov, spojený s pevninou dvoma dlhými pobrežnými šijami, čo je svetový unikát. Počíta sa tu s viac než 300 slnečnými dňami za rok. Miesto sa vyznačuje bujnou vegetáciou (borovicový porast) a veľmi originálnou vodnou flórou, rozvíjajúcou sa na morskom dne, ktorá nezaostáva za gréckymi ostrovmi. Ide o ideálne miesto pre vyznávačov potápania a vôbec milovníkov prírody a aktívnej dovolenky, skvelé podmienky najmä pre cykloturistiku.

Marina Baie des Anges

Kúpeľné rekreačné stredisko s najkrajšou zátokou Azúrového pobrežia - zátoka Anjelov. Pobyt pri mori ako aj teplé večery Vám spríjemnia životom pulzujúce reštaurácie, kaviarne a obchody. Vyberte sa tiež na prechádzku malebnými uličkami mestečka Villeneuve - Loubet a navštívte trh, ktorý Vás omámi vôňou pravého provensálskeho korenia. Vďaka býbornej polohe strediska môžete navštíviť aj slávne mestá Azúrového pobrežia - Cannes, Nice a Monte Carlo.

Antibes

Mesto Antibes sa nachádza 10 km východne od Cannes a západne od zátoky Marina Baie des Anges. Podobne ako Nice bolo mesto založené už v 5. storočí pred n.l. Grékmi. Centrum mesta je plné úzkych uličiek s malými obchodíkmi, zaujímavá je prechádzka po hradbách a návšteva mestskej tržnice. Staré mesto patrí nesporne k najväčším atrakciám a jeho atmosféra je skutočne neopakovateľná. Odporúčame i návštevu katedrály, Picassovho múzea a výlet loďou na Cap d´Antibes s prepychovými vilami v kvitnúcich záhradách.

Roquebrune Cap Martin

Stredoveké mestečko, ktoré stojí za návštevu. Panoráma Stredozemného mora, hory, svetlo, vôňa a bujná vegetácia priamo lákajú ku krásnym prechádzkam. Podnebie s najlepšou povesťou v Európe, charakteristická jasnosť neba a neprítomnosť mrakov sú vhodné príležitosti pre amatérskych ale i profesionálnych fotografov. Vrchol histórie a umenia, miesto tradičných osláv a vyhlásená gastronómia. To je Roquebrune Cap Martin, ktorý Vás pozýva na vášnivé prázdniny.