Rusko

Sochi 2014, XXII. Zimné olympijské hry

Dnes nás delí presne 10 dní od zahájenia XXII. Zimných olympijských hier, nuž poďme sa na ne pozrieť zblízka. Svet obletelo už niekoľko, zväčša negatívnych, správ ohľadne tejto očakávanej športovej udalosti. My sme sa sústredili na fakty a všetkým športovcom, ako aj fanúšikom želáme hry v duchu Coubertinovského "Rýchlejšie, vyššie, silnejšie".

Dovolenka v Rumunsku

Rusko je dodnes krajinou, ktorá nepatrí k tradičným dovolenkovým destináciám, no záujem o ňu stále narastá. Táto obrovská krajina má aj napriek tomu nepreberné množstvo lákadiel od prírodných krás po kultúrnohistorické pamiatky, ktoré sú jedinečným svedectvom dlhej histórie a práve preto si ju čoraz viac turistov vyberá ako miesto, kde strávia dovolenku. Niekdajšie sídlo ruských cárov Sankt Peterburg ponúka najmenej 125 objektov s vysokou architektonickou a umeleckou hodnotou. Patrí k nim Voskresenský chrám, jedno z najväčších múzeí sa svete Ermitáž či Petropavlovská pevnosť. Príťažlivé sú aj cárske rezidencie v neďalekom okolí – Pavlovsk s jedinečným parkom, Petrodvorec a Cárske Selo. Návštevníkov tohto mesta na severe lákajú biele noci v júli, keď sa vôbec nezotmieva.

Transsibírska magistrála je najdlhšou železničnou traťou na svete, ktorá prechádza celým Ruskom. Jej trasa vedie z Moskvy do Vladivostoku v dĺžke 9288 km a trvá 7 dní. Dovolenka na Transsibírskej magistrále ponúka netradičné strávenie voľného času počas cestovania vlakom.

Moskva – podľa Rusov „Matka miest“. Hlavné mesto Ruska je dôležitým strediskom kultúrneho, politického a ekonomického života. Dovolenka v Moskve vás prekvapí nielen krásnym prírodným prostredím, ktorý tvorí rozvodie riek Volgy a Oky, ale aj množstvom jedinečných miest a fascinujúcou ruskou kultúrou.

Baobaby - dovolenka na ostrove Madagaskar

Pri ceste do Ruska ako cestovný doklad vyžaduje cestovný pas a vízum. Je potrebné mať na pamäti predovšetkým platnosť dokladu. V prípade Ruska musí byť doklad platný minimálne šesť mesiacov od plánovaného dátumu opustenia krajiny.