Bodrum leží na polostrove v Egejskom mori, kúsok ďalej sa už nachádza Grécko, konkrétne ostrov Kos. Hoci je Bodrum stredne veľké mesto, v ktorom prebieha normálny turecký život, je tu celkom draho. Je to spôsobené zrejme tým, že sem chodia bohatí Turci na dovolenku.

Charakterom zástavby sa Bodrum líši od podobnýh letovísk ako v Grécku, tak v Turecku, pretože si prekvapivo zachovalo domácky ráz. Domy sú, uličky krivé a úzke, hlavné ulice úzke a bez chodníkov, proste pohoda. Skoro každý dom má záhradu. V mnohých domoch fungujú penzióny a malé hotely.

Vedeli ste, že...? Mesto Bodrum sa predtým volalo Halikarnas. Súčasný turecký názov Bodrum znamená v turečtine pivnica alebo kobka, pravdepodobne podľa pivníc stredovekého hradu. Z Halikarnasu pochádzal otec dejepisu Herodotos. Síce popisoval bohatstvo svojho mesta, ale nikdy sa nedozvedel, čím sa potom Halikarnas preslávil najviac. Tu v Halikarnase totiž neskôr stál jeden zo siedmich divov sveta zvaný mauzóleum. Veľká hrobka kráľa Mausola a jeho manželky (a zároveň sestry) mala na výšku 45 metrov a vo svojej dobe musela pôsobiť ohromujúcim dojmom. Dnes sa z mauzólea dochovala len diera v zemi, teda základy, niektoré múry a drenážny systém.

Mesto Bodrum sa rozrastá do moderných štvrtí na západe, okolo ďalšieho zálivu, ktorý je až za kopcom s vlajkou. Ak si zoženiete do Bodrumu zájazd cez cestovku, môžu Vás ubytovať v týchto miestach. Je to síce ďalej do centra, ale na plážach je viac miesta a hotely majú častejšie bazény. Teraz je Bodrum najnavštevovanejšie letovisko Egejskej riviéry.