Známym a veľmi obľubeným tuniským letoviskom na strávenie dovolenky je strdisko Hammamet. Hammamet bol pôvodne rybársky prístav založený v 10. storočí dodnes patrí k najvýznamnejším letoviskám v Tunisku. Letovisko Hammamet je aj svetoznáme kúpeľné miesto, s ktorým je spätý začiatok tuniskej turistiky. Jeho výhodná poloha z neho robí ideálny východiskový bod pre návštevy historických pamiatok i prírodných scenérií Tuniska.

Hotely v Hammamete sa líšia hlavne cenou, ale inak sú všetky budované v modernom štýle. Takmer všade sa budete môcť zadarmo vykúpať v hotelovom bazéne. Za menší poplatok si trebárs zahrať tenis a ďalšie športy, veľmi obľúbenými sa v poslednej dobe stali vodné športy, takže si vezmite peniaze so sebou a môžete bezstarostne vyvádzať v mori.

Golových nadšencov iste poteší informácia, že v blízkosti hotelov sa nachádzajú tiež dve golfové ihriská. Pokiaľ radi nakupujete, alebo chete urobiť blízkym, čo ostali doma radosť a priniesť im suvenír z dovolenky, k dispozícii máte celý rad butikov a obchodíkov.

Promenáda na pobreží v meste HammametPromenáda na pobreží v meste Hammamet - "Hammamet Medina". Licensed under Public Domain via Wikimedia Commons

Večer môžete zájsť do neďalekej kaviarničky, reštaurácie, na diskotéku atď. Vzhľadom k miernemu podnebiu, ktoré tu po väčšinu roka panuje, sa môžete kochať rozkvitnutými ibištekmi, ružami, jasmínmi a  tiež obrovskými kaktusmi.

Hammamet je tiež rajom pre milovníkov opaľovania, a to vďaka slnečným a čistým plážam. Pre túto kombináciu býva často nazývaný "Saint Tropez Tuniska". Teší sa mimoriadnej obľube pre svoje nekonečné pláže, žiariace slnko a mnoho možností na realizáciu vodných športov. Zároveň je aj najväčším letoviskom a centrom turistického diania. Nájdete tu moderné mestské centrum, islamské mesto aj hotely uprostred krásnych záhrad.

Priaznivcov vodných športov určite poteší kvalitné zázemie pre vodné lyžovanie, windsurfing alebo potápanie. Pre tých, čo radi športujú na suchu sú tu k dispozícii napríklad veľká golfové ihriská, tenisové a volejbalové kurty alebo aj ihrisko na minigolf.

Milovníci histórie tu nájdu staré islamské hradné mesto (medina) s pevnosťou (kashab) z 15. storočia. Z pevnosti je pekný výhľad do širokého okolia, vnútri potom nájdete krivolaké uličky s tradičným trhom (souk). V Hammametu sa tiež nachádzajú dve mešity, jedna z 15. a druhá z 18. storočia.

Za návštevu určite stojí dnes jedno z najznámejších kultúrnych stredísk Centre culturel International, ktoré vzniklo z bývalej vily milionára Georga Sebastiana. V 70. rokoch bol v záhrade vybudovaný amfiteáter, ktorý slúži k rade kultúrnych podujatí, ktoré môžete taktiež počas Vašej dovolenky navštíviť.