Slnečné pobrežie je najväčšie hotelové letovisko v Bulharsku. Leží asi 30 km severne od Burgasu. Je to ideálne miesto pre strávenie rodinnej dovolenky, kde si prídu všetci na svoje. Nádherná osem kilometrov dlhá a dvesto metrov široká pláž s postupným zostupom do mora, dobré klimatické podmienky a blízkosť historického Nesebaru robia zo Slnečného pobrežia najvyhľadávanejšie miesto bulharského Čiernomoria.

Letoviská sv.Vlas a Elenite, prázdninové mestečko, sú od Slnečného pobrežia vzdanie len niekoľko kilometrov. Les a piesočné presypy medzi cestou a letoviskom sú veľmi atraktívne prírodné zaujímavosti. Historické mesto Nesebar a jeho novo postavené hotely na severe sa už pomaly prelínajú so Slnečným pobrežím. Neďaleko leží prekrásny Emine mys.

Najslávnejšími hotelmi tu sú: Kuban Hotel, Bourgas Hotel a Diamond Hotel. Hotel Kuban slúži ako orientačný bod, pretože leží priamo pri hlavnej promenáde v centra mesta a vďaka svojej veľkosti je vidieť už z diaľky. Luxusné hotely a rodinné vily sú postavené na juhu mesta. Ak radi trávite dovolenku mimo veľkých hotelových komplexov, neďaleko sa nachádzajú dva kempy - Emo a Slnečné pobrežie (Slanchev Bryag). Kempy sú dostatočne veľké a ubytovacie kapacity tak neobmedzené. Ak sa chcete ubytovať v chatke, potrebujete rezerváciu vopred.

Na Slnečnom pobreží sú Vám k dispozícii tenisové ihriská, plavecké bazény, bowlingové kluby a golfové ihriská. Počas dovolenky si môžete tiež vyskúšať jazdu na koni a všetky druhy vodných športov za pomoci inštruktorov. V letovisku je poliklinika a niekoľko veľkých obchodov s potravinami (BALL), s oblečením a suvenírmi.

Na Slnečnom pobreží máte medzi reštauráciami určite z čoho vyberať: hotelové reštaurácie, reštaurácie s tradičnými pokrmami z rôznych krajín, stánky s občerstvením, bary a diskotéky. Ceny sú vyššie, ale je tu bohatá zásoba kvalitných produktov. Lacnejšie sa najete, ak zvolíte niektorú z reštaurácií, ktoré sú umiestnené od cesty (prechádza letoviskom) smerom do vnútrozemia. Ak by ste si chceli počas dovolenkového pobytu spraviť výlet, priamo v letovisku a napríklad aj do Nesebaru jazdí motorový minivláčik. Autobusom sa dopravíte do Nesebaru i Burgasu a využiť môžete aj ponuku množstva taxikárov a tiež vodnú dopravu do Nesebaru a Burgasu. Vďaka veľkej konkurencii sú lodné lístky naozaj lacné.

Vedeli ste, že najväčšia výstavba letoviska Slnečné pobrežie pochádza z komunistických čias, po roku 1958? Stavebné práce začali v mieste, kde stáli dve staré studne, ktoré v staroveku dodávali vodu Nesebaru - historickému mestu na sever od Slnečného pobrežia.