Vodice - dovolenka v Chorvátsku, kotva

Vodice sú známym a veľmi vyhľadávaným dovolenkovým strediskom chorvátskej riviéry. Nachádzajú sa neďaleko, presnejšie 11 km severozápadne od mesta Šibenik.

Názov Vodice je odvodený od významných nálezísk pitnej vody v ich blízkosti. U bežných turistov a dovolenkujúcich sú však známe ako vychytené letovisko v oblasti Severná Dalmácia. Mesto a prístav Vodice ponúkajú svojim návštevníkom naozaj všetko. Či už prihliadneme na možnosti ubytovanie, stravovacie služby, nočný život, alebo pláže.

Široké možnosti tu nájdete aj v športovo rekrečnej oblasti. Okrem tradičných vodných športov, ako windsurfing, parasailing sú k dispozícii i výleté plavby člmni a ľoďou, kurzy potápania a podobne. 

Vo Vodiciach je veľmi dobre postarané aj o zábavu. Nachádza sa tu množstvo nočných barov a diskoték, ktoré žijú do skorých ranných hodín. Ak by ste chceli spoznať štipku chorvátskej tradície, dozaista navštívte "konoby" v širšom centre, kde vás nielen chutne pohostia, ale stretnete sa i s tradičnou jadranskou hudbou, často i v živom prevedení.

Ideálnym spestredním dovolenky vo Vodiciach je návšteva národného parku Krka. Jedná sa o sústavu kaskád, perejí a vodopádov rieky Krka a dokonca sa tu môžete aj vykúpať. Rieka Krka je dlhá dovedna 73 km a preteká krasovou krajinou a mnovými tiesňavami, čo dodáva miestnej krajine nezameniteľný ráz.

Ubytovanie

Vodice sú jednoducho skvelým miestom pre strávenie dovolenky! Či už sem vycestujete začiatkom alebo koncom leta, alebo v najvyššej sezóne, privítajú vás s otvorenou náručou.

Vodice sú jedným z najväčích turistických centier stredného Jadranu s ubytovacou kapacitou až okolo 50 000 miest. Táto dovolenková destinácia poskytuje ubytovanie rôzneho štandardu a uspokojí potreby aj tých najnáročnejších návštevníkov chorvátskeho pobrežia.

Pokiaľ si počas dovolenky radi vychutnáte väčší luxus a máte radi tzv. dovolenku bez starostí, iste privítate luxusné ubytovanie v niektorom z miestnych hotelov, z ktorých je výhľad na more vskutku prekrásny. Ak však máte radi tradičnú atmosféru chorvátskej dovolenky a uprednostňuejte ubytovanie na súkromí, pridanou hodnotou bude určite kontakt s domácimi, ich zvykmi, či dokonca špecialitami. Chorváti sú výborní hostitelia! Vodice ulahodia aj dobrodružnejším povahám. Nachádza sa tu viacero kempingov s výborným zázemím a príjemným prostredím so širokými športovými možnosťami i pestrou zábavou.

Ak vás však túlavé topánky zavedú vo večerných hodinách do centra, iste neobanujete. Prechádzku vám spríjemnia nákupy v do noci otvorených obchodíkoch lemujúce miestny prístav.