Preslávený prístav a jedna z najnavštevovanejších dovolenkových destinácií v Chorvástku - Dubrovník (Dubrovnik). Toto mesto s približne 50 tisíc obyvateľmi patrí medzi najcennejšie pamiatkové komplexy v juhovýchodnej Európe.

Dubrovník je nielen významnou dovolenkovou destináciou, ale i vychýreným kultúrnym a osvetovým strediskom. Nachádza sa tu stále divadlo, symfonický orchester i iné hudobné telesá. Za zmienku dozaista stoja Letné dubrovnické hry (Dubrovačke ljetne igre), ktoré sa tu každoročne konajú a prinášajú do Dubrovníka divadelné súbory z celej Európy.

Dôkazom  historickej hodnoty mesta Dubrovník je i zaradenie do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO a to už v roku 1979.

Dubrovník má významné miesto aj na športovej mape. Je centrom najmä vodných športov. Tým, ktorí by si počas dovolenky radšej odpočinuli, sa tu nachádza viacero možností plážového relaxu.

Dubrovník však popri rozmanitosti kultúrneho vyžitia nezabúda ani na zábavu na diskotékach. Miestnou špecialitou však sú plážové parties na plážach Copacabana, Uvala Lapad alebo Banje.

Ak hľadáte dokonalú dovolenkovú pestrosť, zmes histórie, kultúry, športu a zábavy, je pre vás Dubrovník idelálnou destináciou pre strávenie dovolenky v Chorvástku.