Chorvátsky región Kvarner, rozprestierajúci sa medzi polostrovom Istria a presláveným regiónom Dalmácia, je známy najmä svojimi ostrovmi a pobrežným letoviskám než samotným pomenovaním.

Táto malebná a veľmi obľúbená dovolenková destinácia chorvátskeho pobrežia je tvorená zálivom a množstvom ostrovov týčiacich sa z Jadranu neďaleko pobrežia. 

Kvarner, je miestom, kde azda každému, kto cestuje na dovolenku do Chorvátska do tejto i jeho južnejšej časti, poskočí srdce. Jedná sa totiž o miesto, kde sa nám prvý raz ukáže more...

Krajina v tejto časti je členitá, strmé skalnaté zrázy hôr sa zvažujú k moru a na ich úpätí sú malé mestečká roztrúsené po pobreží. Jedným z nich je meštečko Senj, známe pre tých, ktorí cestujú na ostrov Rab, či Pag.

Kvarner je známy vďaka svojim ostrovom, spomedzi ktorých sú najobľúbenejšie ostrov Cres, ostrov Krk, známy ako dovolenková destinácia už v antických časoch, ostrov Rab a ostrov Pag, preslávený predovšekým svojim tradičným syrom (Paški sir), morskou soľou, ktorá sa tu vyrába a diskotékovou plážou Zrče. Nemenej obľúbený je aj ostrov Lošinj.

Tento chorvátsky región skrýva mnoho čarovnýcm miest, či už na svojich ostrovoch alebo pevninskej časti. Jeho spoznávanie vás očarí a nepochybne sa sem budete chcieť pozrieť znova.