Obľúbené letovisko na letné dovolenky Rabac sa nachádza na východnom pobreží chorvátskeho polostrova Istria. Mesto má svoj vlastný prístav. Leží v rovnomennej zátoke, ktorá vznikla zatopením dolného toku Rabackého potoka. Letovisko Rabac je už dlhoročne obľúbené medzi dovolenkujúcimi. Nachádza sa v zátoke s piesočnými plážami a bujnou vegetáciou. Domáce obyvateľstvo sa živí predovšetkým poľnohospodárstvom a turizmom.

Ešte počas 19. storočia bol Rabac len kľudným rybárskym prístavom. V roku 1890 sa tu však začali stavať prvé turistické sídla a postupom času tu v turistickej výstavbe nastal nevídaný rozmach. Počiatky fungovania tohto letoviska patrili najmä talianskym turistom, ktorí sem prichádzali na parníkoch z Trieste. Od roku 1912 sa tu organizujú zimné ozdravné pobyty, ktoré využívajú na liečenie najmä miestnu klímu. Kúpeľný charakter mesta ostal dodnes.

V súčasnosti je Rabac považované za moderné hotelové mesto s celkovou kapacitou lôžok okolo 10 tisíc. Každým rokom tu však pribúdajú nové možnosti ubytovania – vo vilách či súkromných penziónoch. Domáce obyvateľstvo živí najmä cestovný ruch a miestne poľnohospodárstvo. Okolie mesta vyniká bohatou vegetáciou.

Mesto Rabac, ako aj jeho okolie ponúka široké možnosti strávenia dovolenky. Ponúka množstvo športových (cyklistika, tenis, vodné športy, športové centrá Oliva a Prohaska), gastronomických a rekreačných služieb (napr. výlety loďou). Ak máte chuť ležať na pláži, mnohých iste poteší miestny vláčik, ktorý vozí turistov pozdĺž celého letoviska. Aktívnejší turisti si užijú turistické trasy pre peších i cyklistov, športové centrá a tenisové kurty.

Historická časť mesta turistom ponúka vydlaždené uličky, domy so zaujímavou architektúrou a reliéfmi, vežu Fortica, z ktorej je nádherný výhľad na mesto, ale aj na ostrov Cres, mestskú bránu, palác alebo múzeum s archeologickými zbierkami.

Pre turistov, ktorí si radi pozrú aj okolie tohto významného turistického centra Istrie, tento región ponúka výlety loďou do okolia či výlet do bývalého baníckeho mesta Labin s bohatou históriou, ktoré je od Rabacu vzdialené len 5 km na neďalekom vrchu.