Ostrov Korfu leží západne od gréckeho pobrežia neďaleko talianskeho "podpätku" a patrí medzi najzelenšie a najatraktívnejšie grécke ostrovy. Z Iónskych ostrovov leží večne zelený ostrov Korfu najsevernejšie a je druhý najväčší. Jeho pevnina pokrýva 592,877 km² a v posledných rokoch sa stal vyhľadávanou dovolenkovou destináciou ako pre Slovákov, tak i ostatných Európanov. Vďaka svojej polohe má priaznivé podnebie a bohatú vegetáciu. Často je nazývaný smaragdom stredomoria.

Nevädnúce oleandre a vodopády bugamvílií, olivové sady, citrusové háje, roztrúsené figovníky a granátové jablká... Ostrov Korfu nazývaný tiež "záhrada Iónskeho mora". Prenesie Vás do stredovekých Benátok i do súčasného Grécka. Ostrov plný protikladov a meniacich sa obrazov. Strmé skaly Sidari, či úzke uličky starého mesta ... Korfu (Kerkyra) patria už dlhé roky medzi najnavštevovanejšie dovolenkové  destinácie, ktoré nikdy "nevyjdú z módy".

Ako väčšine gréckych ostrovov - aj Korfu vládli mnohé národy, najväčší vplyv tu však mali Benátčania. V rovnomennom hlavnom meste máte pocit, že tu chýba iba premostené kanály a ste v skutočných Benátkach. Symbolom Korfu okrem iných aj ostrovček Pontikonisi, ktorý je podľa Homéra Odysseovou loďou, ktorú Poseidon premenil na skalu.

Korfu Vás očarí priezračne čistým morom, množstvom romantických piesočnatých a okruhliakových pláží a divokými skalnými útesmi... Jeho čaru neodolala ani nešťastná rakúska cisárovná Alžbeta, prezývaná Sissi, ktorá si tu nechala vystavať pôvabný zámoček Achillion. Práve sem utekala pred striktnou etiketou a upätou atmosférou viedenského dvora.

Zámoček Achilion Jedná sa o honosný palác, ktorý patrí k vyhľadávaným zastávkam počas dovolenky na ostrove Korfu. Rakúski monarchovia využívali palác ako letné sídlo, no najväčšmi sa táto stavba spáje práve s cisárovnou Sissi, ktorej obrazy, sochy i iné podobizne nájdete v celkom objekte. Zaujímavosťou je, že počas vojny slúžil palác nemeckým vojakom ako kasíno, ktoré však po vojne zaniklo a v súčasnosti môžu návštevníci obdivovať prvé poschodie.

Aj Vy môžete ísť v stopách cisárovnej Sissi a nechať sa okúzliť neopakovateľnými scenériami Korfu, perly Grécka a prežiť tu pokojnú a príjemnú dovolenku.

Mesto Korfu

Mesto Korfu je nepochybne výbornou zastávkou počas Vašej dovolenky. Originálny labyrint štvrti starého mesta Cambiello tvoria úzke uličky medzi domami - miestami také úzke, že dvaja ľudia môžu len ťažko kráčať vedľa seba. Vysoké domy šľachticov vo svetlých pastelových odtieňoch ružovej, modrej, zelenej a hnedej farby, s okenicami doširoka otvorenými alebo naopak upevnenými pred páliacim slnkom. V meste nájdu turisti aj prvky britskej nadvlády - sochy a kriketové ihrisko pri Spianade alebo Esplanade, kde sa dodnes konajú zápasy. Mesto strážia dve pevnosti - väčší význam má Stará pevnosť, ktorá je spomienkou na to, že Turkom sa Korfu nikdy nepodarilo obsadiť.

Počas prechádzok ulicami k Vám vánok zanesie ozvenu melodických hlasov, sladko znejúcich v ušiach. Deti sa hrajú na malom námestí v tieni paliem, ženy postávajú na priedomí alebo hľadia z okien a ich zvučné "Kalimera!" sa nesie nad Vašimi hlavami. A Vy pochopíte, že sa rozbieha ranná priateľská debata žien o tom, čo ktorá bude dnes robiť. 

Vedeli ste, že letisko na Korfu má jednu z najkratších pristávacích dráh v Európe? I samoatné letisko je veľmi maličké. Nachádza sa tu len jeden terminál a využíva sa predovšetkým na medzinárodné lety nízkonákladovými spoločnosťami. Letisko na Korfu má medzinárodné označenie CFU.

Príroda vytvorila na Korfu majstrovské sochárske diela – jedno z nich je v Sidari, tzv. Kanál lásky. Severovýchodu kraluje hora Pantokrator. Pokiaľ máte radi aktívnu dovolenku a zdoláte ju, naskytne sa Vám za jasného počasia výhľad nielen na Epirus či na pobrežie Albánska, ale dovidíte dokonca až do Talianska.

Na východnom pobreží nájdete rušné letoviská ako Benitses a Moraitika, vyhľadávané mladými dovolenkujúcimi, juh ostrova zase priťahuje návštevníkov svojimi piesočnými plážami (Agios Georgios, či Kavos).

Kavos

Kavos, kedysi malá rybárska dedinka na juhu ostrova Korfu, z ktorej dnes vyrástlo rušné turistické a dovolenkové centrum. Toto letovisko je obľúbené predovšetkým mladými ľuďmi z Anglicka a tými, ktorí preferujú počas dovolenky rušný nočný život.

Samotný Kavos sa delí na tri časti – na začiatku vás privíta kľudná oblasť Agios Petros, potom samotné rušné centrum Kavos. Letovisko končí opäť Kľudnou časťou, zvanou Aspros Kavos.

Počas dňa je centrum Kavosu viac-menej kľudné, ale večer sa zmení na mestečko plné ľudí, ktorí zapĺňajú miestne bary, diskotéky a bavia sa až do svitania. Lákadlom dovolenkujúcich je tiež niekoľko kilometrov dlhá piesočná pláž s možnosťami vodných športov. V prípade, že si požičiate auto, vydajte sa smerom na západ a asi po 10 kilometroch natrafíte na krásnu pláž so zlatým pieskom Garganos.Atrakcie Korfu:

  • OKRUH OSTROVOM - celodenný výlet autobusom, pri ktorom navštívite zámok rakúskej cisárovnej Sissi - Achilion, likérku v ktorej sa vyrába likér kumqat, Paleokastricu, vyhliadku Bella Vista a dedinku Makrades.
  • VEČERNÉ NÁKUPY V MESTE KORFU - večerný výlet do hlavného mesta, ktoré žije až do skorého rána je obľúbeným spestrením dovolenky.
  • AQUALAND - moderný vodný raj patrí medzi najväčšie v Európe - tobogány, vodné tunely, vodopády a bazény dopĺňajú radu reštaurácií a snack barov...
  • PAXOS - ANTIPAXOS - celodenný výlet loďou. Prezriete si morské jaskyne na Paxos, zastávka na Antipaxos a v hlavnom meste Paxos - Gaios.
  • ALBÁNSKO - jednodňový výlet s možnosťou navštíviť inú krajinu je ideálny pre tých ktorí preferujú aktívnu a poznávaciu dovolenku. Ráno odchod z Korfu loďou do Agia Saranda. Prehliadka mesta, voľný čas.