Rozsiahle zelené horské pláne sa v tomto regióne zrkadlia v nádherných jazerách, rovnako ako blankytne modrá obloha. V zime sa z tejto časti hôr stáva obľúbené dovolenkové a turistické stredisko, v lete tu môžete jazdiť na bicykli alebo prevádzkovať pešiu turistiku.

Centrom oblasti je mesto Maribor, univerzitné a kultúrne mesto s lanovkou až na vrchol pohoria Pohorje. Návštevníci sa môžu vyšantiť napr. na Snehovom štadióne alebo v Adrenalín Parku. Najzaujímavejšími mestami, či skôr dedinkami v okolí sú Bolfenk, kde sídli Centrum prírodného a kultúrneho dedičstva a Areh s nádherným barokovým kostolom.

V Maribore možno stráviť dovolenku aj v termálnych kúpeľoch. V lete sa cestovatelia vydávajú pozdĺž rieky Dráva, či k jazeru Brestrniško. Z pohoria možno ľahko dovidieť skrze nížinatú oblasť Dravsko polje a Ptujsko polje až ku kopcom Haloze a Slovensko Gorice. Pod nimi sa vypína impozantný hrad Ptuj, ako aj najstaršie slovinské mesto Ptuj. Podobne ako Maribor i Ptuj ponúka dovolenkujúcim relax v termálnych kúpeľoch a v okolí tiež krásne hrady Štatenberg, Vurberg a Borl. Jazero Ptujsko na rieke Dráva slúži predovšetkým na rybárčenie.

Lesná rezervácia jazero Črno, vodopády Šumik, či jazerá Lovrenc nájdete v oblasti Zreče Pohorje. Tam sa nachádza aj jedno z najkrajších miest na Slovinsku - Slovenske Konjic so starobylým hradom Trebnik Manor. Neďaleko sú mestá Slovenska Bistrica, Oplotnica a Vitana. Pre dovolenkujúcich je lákadlom aj najvyššia časť oblasti Pohorje a turistické centrum na hore Mount Kopa, ktoré sú prístupné iba lanovkami, napríklad z mesta Slovenj Gradec a z alpského údolia Mežiška dolina.