Letovisko Pomorie je vzdialené asi 18 km od Nesebaru a 20 od Burgasu. V súčasnosti ide skôr o pokojnejšie stredisko, ktoré však poskytuje dostatočné možnosti zábavy pre všetky typy dovoleniek. V meste sú okrem iného aj známe liečivé, bahenné kúpele, nachádzajúce sa na krásnom skalnatom polostrove neďaleko jazera Pomorie.

K dispozícii sú tri hlavné pláže. Neobvyklá je tzv Čierna pláž s liečivým bahnom a pieskom. Na rekreačné účely sa skvelo hodia ako severná, tak aj južná piesočná pláž. Južná pláž je pokrytá jemným bielym pieskom a má pohodlný vstup do vody. Bezpečnosť tu strážia plavčíci. K dispozícii sú ležadlá a slnečníky i požičovne najrôznejších vodných bicyklov, surfov, skútrov. Vyskúšať si môžete aj vodné lyžovanie alebo parašutizmus. 

V Pomorie je veľa malých krčmičiek a reštaurácií s vyhlásenou kuchyňou. Rýchle občerstvenie ponúkajú aj stánky v blízkosti pláží. Centrom mesta vedie živá pešia zóna obklopená zeleným parkom. Nájdete tu obchodíky, kaviarne, diskotéky aj najrôznejšie atrakcie pre deti, vrátane cirkusu a lunaparku, ktoré ich isto potešia.

Mesto má dlhú históriu siahajúcu späť zhruba do 4. stor. pnl, kedy bolo súčasťou gréckej kolónie Anchilao (správne patriaci pod Apolóniu - dnešný Sozopol). V dobách Rímskeho impéria sa mesto dočkalo veľkého rozkvetu, bolo významným prístavom i obchodným centrom. Pamiatky na slávnu minulosť možno dnes vidieť v Historickom múzeu. Roku 1906 bohužiaľ mesto zničil rozsiahly požiar, takže staré mesto sa nezachovalo.

Neďaleko Pomorie, asi 5 km západne, stojí kláštor sv. Juraja s pestovanými záhradami a tiež pomoranské hrobky a mauzóleom. V Pomoranskom jazere sa ťaží soľ, ročne okolo 30 000 ton. Turisticky zaujímavé je Múzeum soli. Počas letnej sezóny sa v Pomorie konajú desiatky koncertov, divadelných predstavení, festivalov, organizujú sa výstavy, takže milovníci kultúry tú určite neprídu skrátka. V meste sú dva dobre zachovalé kostoly z 18. a 19. stor. V samom centre mesta je kláštor Sv Juraja zo 17. stor. so známym bas-reliéfom.

Asi 6 km od Pomorie je malebná dedinka Sarafovo s nádhernými plážami. Veľmi zaujímavá je prírodná rezervácia Atanassovské jazero, ktoré južne od Sarafovo vytvára rozsiahlu lagúnu. Neďaleko mesta, pri kempe Europa, sú prístupné Thrácke hroby z 3. - 4. storočia. Vynechať by ste nemali Nesebar. Do Burgasu premáva pravidelná autobusová linka aj súkromní lodný dopravcovia.

Asi 2 km od mesta sa rozkladá Pomorská lagúna a jazero (Anhialo Lake), v blízkosti ktorého bolo vybudované kúpeľné sanatórium využívajúce bahenné kúpele. Táto liečebná metóda je tu známa už od staroveku, hojne využívaná bola aj Byzantínci.

Na slnečných svahoch okolo mesta sa výborne darí vínnej réve. Tunajšia produkcie vína patrí medzi najkvalitnejšie a najuznávanejšie v Bulharsku. Pestujú sa tu známe aj u nás ešte nie veľmi predávané odrody ako Merlot, Cabernet Sauvignon, Dimjat, Pamid, Grand Noire, Alkanboushe a ďalšie. Tunajšia rakija je právom označovaná za jednu z najlepších v Bulharsku.