Lozenec je zo všetkých bulharských letovísk najmenší a najpokojnejší. Lozenec je trochu väčšia dedinka, ktorá ponúka predovštkým kúpanie v mori a je výborným miestom najmä pre tých, čo si chcú počas dovolenky užiť predovšetkým slničko a kľud. Nachádzajú sa tu dve pláže, menšia východná a o niečo väčšia pláž západná. Svojou veľkosťou sa obe pláže ani zďaleka nepribližujú plážam v Primorsku alebo Kitene.

Ďalšia pláž leží asi 1 km južne od Lozenca, v tesnej blízkosti je známy kemp Oazis. Aj keď sú miestne pláže malé, nebývajú preplnené. Mimo pláže je pobrežie tvorené peknými útesmi, ktoré poskytujú dobré miesto pre rybolov a potápanie. Väčšina Lozenca je tvorená bežnými rodinnými domami so záhradkami. Veľkých hotelov tu zatiaľ moc nestojí, ale stavebné práce čulo napredujú. Tunajšia pokojná idilka za pár rokov bohužiaľ skončí. Do Lozenca sa okrem Čechov a Slovákov chodia rekreovať hlavne Bulhari. Lozenec nebýva preplnený ani uprostred sezóny. Možností nočného života tu zatiaľ veľa nie je. To oceňujú najmä tí, ktorí si na dovolenke pri mori chcú hlavne oddýchnuť.

Milovníkom diskoték teda Lozenec v žiadnom prípade neodporúčame. Ak máte radi nakupovanie, tak si tu tiež príliš neužijete. Na svoje, si v Lozenci naopak prídu milovníci potápania. Sídli tu česká potápačská základňa Neptún. Čas v Lozenci plynie najpomalšie zo všetkých čiernomorských letovísk. Poznáte to na "rýchlosti" obsluhy v tunajších reštauráciách a puboch. Bulharská obsluha sa rýchlosťou nevyznačuje nikde, ale v Lozenci sú snáď najpomalší čašníci v celom Bulharsku. Tiež ich jazyková výbava je trochu slabšia ako v iných letoviskách.