Kiten je príjemné pokojné mestečko, kde môžete zažiť pohodovú dovolenku a oddýchnuť si od veľkomestského ruchu i masovej turistiky. Na svoje si tu prídu nielen rodiny s deťmi, ale aj rybári, potápači alebo jachtári. V mestečku nájdete bohatú ponuku tradičných bulharských reštaurácií, kaviarní, desiatky malých obchodíkov, ale i jachtársky klub a diskotéky. Na plážach je široká ponuka najrôznejších atrakcií a vodných športov. V Kitene nechýbajú ani tenisové kurty, internetové kaviarne, pošta, lekáreň, bankomaty a ďalšie služby.

Letovisko Kiten je situované na malom slnečnom polostrove vzdialenom 5 km od Primorska a zhruba 55 km od Burgasu. Vďaka spojeniu mora, okolitých lesov a nádhernej prírody vyniká naozaj zdravou klímou. Súčasné mestečko je vystavané na základoch starovekej pevnosti Urdoviza, ktorá ležala na samom špici polostrova. Rimanmi bola nazývaná Oroudiza. Miesto bolo opustené v dobe tureckej nadvlády a znovu osídlené až v dobe nového bulharského štátu v roku 1931. Väčšieho rozvoja sa Kiten dočkal až s príchodom turistického ruchu v 70. rokoch. 

Z juhu i zo severu je letovisko Kiten lemované pôsobivými zátokami obklopenými nedotknutou prírodou. Ich pláže ponúkajú okrem jemného, takmer bieleho piesku aj všetko vybavenie, vrátane možnosti vodných športov. Samozrejmosťou sú lehátka a slnečníky, či stánky s občerstvením. Obľúbená je prekrásna zátoka Atliman. Počas dovolenky v Kitene by ste určitr nemali vynechať neďalekú prírodnú rezerváciu Repotamo. K neprehliadnuteľným skvostom patrí aj starobylé mesto Sozopol.