La Gomera je druhý najmenší z Kanárskych ostrovov. Rajskú dovolenku na ňom trávia najmä milovníci prírody. Ostrov je silne poznačený eróziou, ktorej vplyvom sa pôvodná veľkosť ostrova zmenšila o polovicu na dnešných 370 km2. Dnes má ostrov kruhový tvar.

La Gomera je známy svojou veľmi pokojnou atmosférou a obľubujú ho najmä peší turisti a obdivovatelia krás prírody. Vegetácia na tomto ostrove je naozaj bujná. Nájdete tu vyše 100 000 paliem, najmä kanárskych a afrických a tiež vavrínové a cédrové pralesy.

V krásnych historických dedinkách tohto výnimočného ostrova žije spolu 30 000 obyvateľov. Pláže majú krištáľovo čistú vodu a väčšinou sú okruhliakovo-kamenisté.

Dávna sopečná činnosť na ostrove je dodnes dobre viditeľná. Nachádza sa tu množstvo vulkanických útesov a roklín pre ktoré bola tretina ostrova zahrnutá do svetového dedičstva UNESCO. Vzhľadom na strmosť svahov ostrova pestujú poľnohospodári svoje plodiny na terasovitých políčkach.

Ostrov zažil aj niekoľko zaujímavých historických udalostí. Bol totiž poslednou zastávkou Kryštofa Kolumba pred jeho dlhou námornou plavbou, ktorá sa skončila až v Amerike. Posledné suroviny na cestu si Kolombus naložil v prístave San Sebastián, ktorý je hlavným mestom tohto španielskeho ostrova.

La Gomera ponúka turistom hneď niekoľko zaujímavostí. Patrí medzi ne zvláštny jazyk pôvodných obyvateľov zvaný el Silbo, ktorý je slúži na dorozumievanie pomocou pískania na väčšie vzdialenosti.

Ostrov je známy aj svojou jedinečnou gastronómiou. Za zmienku stojí napríklad miestna špecialita - palmový med, ktorý sa vyrába z paliem kanárskych.

Dovolenka na La Gomere poteší nielen milovníkov prírody a gurmánov, ale aj ľudí, ktorí si sem prišli jednoducho oddýchnuť na krásne pláže s priezračnou vodou.