La Palma - piaty najväčší ostrov Kanárskych ostrovov býva často nazývaný aj „la Isla Bonita“ - nádherný ostrov. Tento prívlastok si zaslúži pre svoju nedotknutú prírodu plnú farieb, strmé vrcholy hôr a čarovné dedinky, ktoré lahodia očiam turistov a poskytujú jedinečné vizuálne zážitky z oddychovej dovolenky na tomto španielskom ostrove.

Ostrov La Palma tvorí najmä kaldera sopky, ktorá sa týči z morského dna. Pozdĺž celého ostrova sa ďalej tiahne niekoľko menších sopiek. La Palma je spomedzi všetkých Kanárskych ostrovov sopečne najviac aktívna.

Špecifický tvar ostrova v spojitosti s miestnym podnebím spôsobuje, že oblačnosť sa tu vyskytuje najmä v nadmorských výškach medzi 1000 m až 2000 m, a tak nad sebou v najvyšších častiach ostrova zvyčajne vidieť jasnú oblohu.

Najmä pre túto vlastnosť a absenciu svetelného znečistenia z veľkomiest má La Palma obzvlášť vhodné podmienky pre pozorovanie nočnej oblohy. Najvyšším bodom ostrova je hvezdáreň Roque de los Muchachos (2426 m n. m.), ktorá býva označovaná ako miesto s vôbec najlepšími podmienky pre astronomické pozorovania na svete.

Vďaka svojej polohe, nadmorskej výške a podnebiu sa tak La Palma stala sídlom množstva medzinárodných observatórií.

Tento menší ostrov s 85 tisíc obyvateľmi neposkytuje toľko pláží ako ostatné Kanárske ostrovy, preto je o niečo menej navštevovaný.

Milovníkov pešej turistiky a cykloturistiky poteší množstvo turistických trás, ktorými je ostrov doslova pretkaný. V roku 2002 bol ostrov vyhlásený za biosfériskú rezerváciu UNESCO.

Aj hlavné mesto Santa Cruz očarí turistov – a to najmä malebnými uličkami, domčekmi s drevenými balkónmi a architektúrou z 15. storočia. Zaujímavosťou je tiež námorné historické múzeum, ktoré je umiestnené v plachetnici. Dovolenka na tomto ostrove vo vás určite zanechá množsto neopakovateľných dojmov.